משא ומתן בגירושין ושלום בית

כמעט כל הליך גירושין הינו משבר קשה וכואב לכל הצדדים, הן לבני הזוג, הן לילדים המשותפים והן למשפחה המורחבת. הליך גירושין מלווה במתח ובתסכול רבים אשר לא אחת  מוציאים משני בני הזוג את הצדדים הפחות יפים ונעימים שלהם ומטשטש את האהבה שהיתה שם פעם, את הצדדים הטובים בבן הזוג – בזכותם התאהבו והקימו בית ואילו רק יזכרו בהם, אולי ניתן יהיה להגיע לשלום בית ושיקום היחסים. כל אחד מבני הזוג נוטה להתבצר בעמדתו ולהסתכל אך ורק על צרכיו, להשמיץ ולגדף את בן הזוג מבלי להסתכל על התמונה הכוללת ועל הצרכים של בן הזוג ובעיקר את טובת ילדיהם המשותפים. מצב זה מייצר הסלמה ביחסי בני הזוג ומעצים את התחושות השליליות המלוות את משבר הגירושין. מכאן הדרך אל בית המשפט קצרה, לרבות מכאובים נוספים והוצאות כספיות גבוהות ושם מילתו של השופט היא שרירותית ומהווה קביעה סופית ונחרצת.

משא ומתן לגישור שלום בית

לצערנו הרב, בעשור האחרון חלה עליה מתמדת במס' הזוגות שבוחרים להרים ידיים, לפרק את המשפחה ולהתגרש - מוותרים מהר ובקלות על המלחמה על הבית ועל הניסיון להגיע לשלום בית באמצעות משא ומתן והליך גישור מקצועי, טיפול זוגי או כל דרך אחרת ממגוון האפשרויות המוצעות כיום. הליך מו"מ וגישור שלום בית מאפשר לצדדים לבחון את המצב בצורה שקול, הגיונית וללא כל סיכון: אין צורך לרוץ ולמהר אל בית המשפט כשאפשר בעזרת עו"ד מגשר מקצועי מוסמך, להגיע להידברות ולבחון אפשרות של שלום בית והמשך החיים המשותפים

גישור לשלום בית

תרומתו הראשונית של הליך גישור לשלום הינה בהורדת מפלס הכעס והאיבה בין בני הזוג ובכך לפתוח בפניהם ערוץ תקשורת אשר יסייע בידם בניסיון לשקם ולשמור על הקן המשפחתי או לחילופין לסיים את קשר הנישואין בדרך השלום, בידידות ומתוך כבוד הדדי.  במהלך הגישור לשלום בית מתכנסים בני הזוג יחד עם עו"ד גירושין שהינו מגשר מקצועי מוסמך ועושים כל מאמץ להניב הסכמות מרצון במגוון תחומים. במהלך הגישור לשלום בית יעניק המגשר תמיכה ועידוד לבני הזוג בשעתם הקשה, יקל עליהם להקשיב אחד לשני ולקבל תמונה ברורה ומתונה יותר, אשר טושטשה במהלך מלחמת הגירושין – תמונה אשר פעמים רבות עשויה להניב פיוס ושלום בית, כמו גם לקבל החלטות חשובות לגבי המשך הדרך המשותפת. מו"מ לשלום בית יציף  ויזהה את המטרות המשותפות, יוביל להסכם המבטא את כל הצרכים, הנתונים והאפשרויות העומדות בפני הצדדים וימצה אותם. היה וכשל הניסיון לשלום בית יגיעו יחדיו להסכמות בכל הקשור לרכוש, מזונות, משמורת, הסדרי ראייה וכד' והכל בדרך נעימה ומוסכמת, כזו המאפשרת להם להתגרש ולהשאר הורים - דבר משמעותי במיוחד במקרה שישנם ילדים משותפים. בין אם יניב הגישור הסכם גירושין ובין אם הסכם שלום בית – החוק מחייב לנסחם במסמך המחייב תוקף בית המשפט. פתרון בדרך הגישור מחייב את שני הצדדים במאמץ הן במישור המשפטי והן במישור האישי וזאת בכדי להבטיח כי תוצאות הגישור תהיינה אמינות וארוכות טווח. שלום בית אשר נעשה מרצון, בכנות ועם כוונה להצליח – הינו יקר ערך מכל נכס או רכוש אחר ולו למען הילדים המשותפים ועתידם.

מגשר מוסמך למו"מ לשלום בית

הליך הגישור מתנהל בסיוע עו"ד מגשר מוסמך שהשתלם בהכשרה מקצועית בתחום הגישור בנוסף על הסמכתו כעו"ד. במהלך הגישור נערכות פגישות משותפות עם שני בני הזוג ובמידת הצורך יפגש המגשר גם עם כל צד ביחידות, כאשר פגישות אלו מאפשרות לשני הצדדים להביע דעתם בסוגיות השונות, לשמוע ולהשמיע את צרכיהם ולהזכיר את הצדדים הטובים בבן הזוג. מו"מ לשלום בית כזה המנוהל בידי מגשר מקצועי יוביל לפתרון מהיר ואמיתי, ויחסוך במשאבי כסף וזמן יקר. מגשר מוסמך ומקצועי מעניק תמיכה אישית ועידוד לשני הצדדים בסכסוך, לרבות לילדים המשותפים המצויים בתקופה קשה, כאשר לאורך כל הדרך בוחן המגשר את הצרכים ומספק מענה הולם מתוך ראית טובת הילדים ויכולתו של כל צד בגישור בכל התחומים. המגשר מחויב לפעול מתוך עמדה מקצועית נטולת פניות, מסייע לשני בני הזוג להגיע להחלטות חשובות ומכריעות לגבי המשך דרכם ובעיקר לטובת ורווחת הילדים המשותפים.

מו"מ בגירושין ושלום בית – תנו לנישואים הזדמנות נוספת!